Po co chodzisz na siłownię?

Po co chodzisz na siłownię?

czy warto chodzić na siłownięWyniki przeprowadzonych niedawno badań wielu z nas mogą dosłownie wprawiać w osłupienie. Okazuje się bowiem, że jedynie około połowa ludzi regularnie uczęszczających na siłownię robi to, aby rzeczywiście zadbać o swoje ciało i kondycję fizyczną. W jakim zatem celu uczęszcza tam reszta?

Wychodzi na to, że wielu ludzi traktuje siłownię głównie jako bar, miejsce spotkań ze znajomymi czy swego rodzaju azylem, w którym można schować się przed całą codziennością i wszystkimi problemami. Salą ćwiczeń które pozwalają zadbać o kondycję czy schudnąć siłownia jest dla niektórych osób jedynie okazyjnie. Badania pokazują zatem, że jedynie około 50% osób które posiadają na siłowniach stałe karnety chodzi tam faktycznie po to, aby ćwiczyć. Znaczna część stałych bywalców siłowni nawet nie zawraca sobie głowy jakimkolwiek wysiłkiem fizycznym. Od razu po przyjściu tam przebierają się w elegancką, sportową odzież i następnie czytają książki przy basenie lub plotkują ze znajomymi. Dla kilkudziesięciu procent stałych bywalców główną "atrakcją" na siłowni są duże telewizory na których można oglądać na przykład najnowsze teledyski muzyczne, siedząc w saunie. Co dziwi najbardziej, roczny karnet na dobrą siłownię w Wielkiej Brytanii może kosztować nawet 2000 funtów, czyli około 10 tysięcy złotych. Jest to dość spora suma jak za miejsce, w którym chcemy po prostu w spokoju poczytać książkę czy też spędzić czas ze znajomymi.

po co chodzić na siłownięW przeprowadzonych badaniach ponad 50% przepytanych osób jawnie przyznaje, że nigdy nie wykonywało na siłowni żadnych ćwiczeń. Co ciekawe, 9% powiedziało, że ćwiczenie i pocenie się byłoby dla nich czymś wręcz wstydliwym. Ich zdaniem, ćwiczenie w miejscach publicznych nie ma żadnego sensu, bowiem czują oni jedynie na sobie wzrok innych ludzi. Dla niektórych ludzi wykupienie karnetu nie oznacza nawet obowiązku pojawienia się na siłowni. Jest to dla nich albo rzecz do chwalenia się przed znajomymi, albo też pretekst do wyjścia z domu który można pokazać na przykład małżonkowi – nie wnikamy oczywiście w to, gdzie udają się naprawdę. O ile prawie 10% chodzi na siłownię z powodu zwykłej mody, o tyle dla wielu innych jest to miejsce, w którym mają nadzieję na znalezienie swojej drugiej połówki. Zdaniem niektórych z nich jest to znacznie lepsze niż korzystanie z portali randkowych. Na siłowni mamy przynajmniej pewność, że poznana osoba będzie wysportowana – choć powyższe statystyki pokazują, że wcale nie musi tak być. Inna grupa osób nie ćwiczy z kolei, bowiem nie ma żadnego pojęcia jak obsługiwać poszczególne urządzenia. Jest w tym jednak sporo winy samych siłowni, które nie dopilnowały tego, aby wszystkie używane u nich maszyny były prawidłowo opisane, a pracownicy zawsze służyli swoim klientom całą niezbędną pomocą.