Opis kursu na instruktora fitness

Opis kursu na instruktora fitness

jak wygląda kurs na instruktora fitnessRosnąca popularność zajęć fitness w klubach jest już widoczna gołym okiem – w niektórych przypadkach na interesujące nas akurat zajęcia musimy zapisywać się ze znacznym wyprzedzeniem. Rzeczy takie jak zumba czy aerobik to z jednej strony doskonała zabawa, a z drugiej szansa na wypracowanie u siebie rzeczywiście atrakcyjnej sylwetki. Równocześnie fitness jest świetną propozycją nie tylko dla osób, które chcą schudnąć – powinny zainteresować się tym również osoby marzące o ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Dobry instruktor fitness powinien jednak oznaczać się szeregiem cech, wśród których nienaganna kondycja fizyczna i wysportowana sylwetka to jedynie początek długiej listy. Niezwykle istotne są również umiejętności interpersonalne; dobry instruktor musi być w stanie zmotywować swoich podopiecznych do pracy i zachęcić do ćwiczeń, najlepiej dając im przykład. Oczywiście, niezbędne jest również nauczenie ich odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń, bowiem w przeciwnym wypadku będą one mogły skończyć się poważną kontuzją. W czasie ćwiczeń osoba taka musi wręcz tryskać energią i pozytywnym nastawieniem. Do aerobiku należy podchodzić przede wszystkim jak do świetnej zabawy; nie można tutaj skupiać się wyłącznie na ilości spalonych kalorii. Z racji wszystkich tych wymagań odbycie odpowiednich kursów jest niezbędne do tego, aby móc dobrze wykonywać pracę na takim stanowisku.

Same kursy dla instruktorów fitness są bardzo zróżnicowane i przeznaczone dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Warunkiem początkowym stawianym przed przyszłymi kursami jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego. Sama długość kursu może znacznie się od siebie różnić, chociażby w zależności od preferowanego przez nas trybu nauki. Zakres nauki jest tutaj bardzo szeroki i przewiduje przyswajanie przez kursantów wszystkich umiejętności, jakie tylko mogą być ważne w takim zawodzie. Obok zajęć praktycznych kursanci często biorą również udział w kursach teoretycznych, na których zdobywają szeroką wiedzę związaną między innymi z medycyną, suplementacją oraz dietetyką.