Kursy dla instruktorów fitness – na co należy uważać?

Kursy dla instruktorów fitness – na co należy uważać?

jak wybrać kurs instruktora fitnessZanim wybierzemy dla siebie konkretną ofertę związaną z kursem fitness musimy przede wszystkim dowiedzieć się, kto tak właściwie prowadzi takie szkolenie. Dobrze jest sprawdzić doświadczenie oraz osiągnięcia zawodowe takiej osoby; nauka z prawdziwym profesjonalistą jest co prawda trudniejsza, ale jednocześnie przynosi znacznie lepsze efekty.

W branży tej działają rzecz jasna prawdziwe "gwiazdy", które za prowadzone przez siebie kursy pobierają naprawdę spore pieniądze, choć jednocześnie takie lekcje nie gwarantują nam oczywiście sukcesu. Następną rzeczą na jaką trzeba tutaj uważać jest to, jakie dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje będziemy mogli otrzymać już po ukończeniu kursu. Powinno to być przede wszystkim Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku, które zawiera specjalny numer nadawany nam przez MEN; istotny jest również sam certyfikat ukończenia kursu wydawany przez szkołę. W pracy instruktora fitness oprócz umiejętności praktycznych niezwykle istotną rzeczą są umiejętności w nawiązywaniu relacji interpersonalnych. Nawet jeśli osoba taka będzie faktycznie doskonale wysportowana i posiadała wszelkie istotne kwalifikacje, to bez umiejętności wpływania na swoich podopiecznych oraz motywowania ich do ciężkiej pracy nad sobą nie będzie w stanie właściwie niczego zdziałać. Zachęcać do ciężkiej pracy trzeba jednak w taki sposób, aby dla kursantów nadal była to dobra zabawa i przyjemność – w końcu na fitness nikt nie chodzi z obowiązku. W większości przypadków instruktor taki prowadzi zajęcia w grupach, ale jednocześnie indywidualne podejście do każdego swojego kursanta również jest tutaj bardzo istotne.

W przypadku niektórych osób istnieją na przykład pewne przeciwwskazania do wykonywania określonych ćwiczeń, chociażby z racji przebytych chorób. Instruktor zawsze musi dawać dobry przykład; nie może ograniczać się jedynie do pouczania innych oraz bezmyślnego patrzenia na ich wysiłek. Może się okazać, że kurs podstawowy na instruktora fitness nie daje nam jeszcze gwarancji co do tego, że zdobędziemy wymarzoną dla siebie pracę. W większości przypadków trzeba tutaj włożyć sporo wysiłku w późniejsze poszerzanie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności. Na szczęście oferty związane z dodatkowymi kursami są aktualnie bardzo łatwo dostępne w całej Polsce.