Zarobki instruktorów fitness

Zarobki instruktorów fitness

ile zarabia instruktor fitnessInstruktor aerobiku w dużym klubie działającym w Warszawie może zarobić nawet 7 tysięcy złotych miesięcznie; pracując na podobnym stanowisku w Gdańsku można liczyć na około 4,5 tysięcy złotych. Doświadczony i wykwalifikowany instruktor wschodnich sztuk walki w stolicy zarabia około 9 tysięcy miesięcznie, choć bardzo ważny może być tutaj staż w innych krajach.

Na podobne zarobki może liczyć instruktorka boksu. Dostępne na rynku pracy oferty dla instruktorów boksu, sztuk walki czy trenerów na siłowni z roku na rok stają się coraz liczniejsze. Są one wystawiane przede wszystkim przez centra sportowe, kluby fitness czy profesjonalne hotele SPA. Zarobki w takich miejscach potrafią być naprawdę atrakcyjne, zatem młode osoby pasjonujące się sportem powinny poważnie pomyśleć nad wybraniem się na studia związane z takimi kierunkami – nawet w przypadku, gdy raczej nie marzy im się profesjonalna kariera sportowa. Przykładem takiego ogłoszenia może być oferta pracy dla pań na stanowisko instruktorki boksu prowadzącej zajęcia zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Do rzeczy mile widzianych u kandydatów należy przede wszystkim wykształcenie wyższe; najlepiej, jeśli będzie to dyplom ukończenia akademii wychowania fizycznego.

zarobki instruktora fitnessZ racji charakteru takiej pracy, bardzo ważna jest tutaj również znajomość języków obcych – przede wszystkim angielskiego oraz niemieckiego. Wymagania mogą tutaj być niekiedy dość wysokie, ale jednocześnie praca taka gwarantuje naprawdę atrakcyjne warunki. Innym miejscem w którym osoby takie mogą szukać zatrudnienia są luksusowe hotele SPA. Szczególną popularnością cieszą się tam zarówno trenerzy osobiści jak i instruktorzy poszczególnych sportów, takich jak siatkówka. Zmiany jakie obecnie zachodzą na rynku pracy są doskonałą wiadomością dla każdej osoby, która posiada wykształcenie oraz kwalifikacje związane z wychowaniem fizycznym. Przez bardzo długi czas nie mogły one raczej znaleźć dla siebie odpowiednich propozycji i kończyły zazwyczaj jako nauczyciele w szkołach. Obecnie jednak możliwości z tym związane stają się coraz szersze, bowiem na rynku stale przybywa miejsc, w których takie kwalifikacje są bardzo cenione.