Zawód: trener personalny

Zawód: trener personalny

praca trenera personalnego Mimo powszechnej opinii, trener personalny to zawód, który staje się coraz bardziej popularny, a co z tym idzie – opłacalny. Największe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów, obserwuje się w dużych miastach, gdzie ogromną uwagę zwraca się na atrakcyjny wygląd, w skład którego wchodzi także smukła sylwetka.

Sam trener osobisty, nie może nigdy spocząć na laurach, cały czas musi zdobywać wiedzę, doświadczenie oraz sieci kontaktów. Na rozwój kariery instruktora składa się przede wszystkim dobra renoma i pozytywne opinie osób, które korzystały z jego usług.

Czym zajmuje się trener personalny?

Praca trenera personalnego opiera się na zindywidualizowanej współpracy z klientem. Jest to osoba, która nie tylko dobiera odpowiedni program i plan ćwiczeń, ale komponuje również dietę, która sprzyja odchudzaniu lub/i kształtowaniu atrakcyjnej sylwetki. Co więcej, zajmuje się też sferą komfortu psychicznego klienta, wspomaga silną wolę, motywuje i wspiera. Tryb pracy trenera personalnego jest indywidualną kwestią. Niemniej jednak, musi kierować się takimi porami dnia, które będą dogodne dla klientów, a więc gdy klienci kończą pracę i mają czas na wysiłek fizyczny, najczęściej rano, wieczorem lub w weekendy.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Podstawowym kryterium jest doświadczenie, ukończone specjalistyczne kursy, kandydat ma posiadać minimum średnie wykształcenie, mile widziany jest również dyplom ukończenia wyższej uczelni takich jak AWF. Konieczna wydaje się być atletyczna budowa ciała, dobry stan zdrowia oraz kondycji fizycznej. Dodatkowym atutem są pokłady cierpliwości i pozytywne nastawienie!

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać trenerem personalnym?

Trzeba przejść szkolenie, na którym kandydat na trenera personalnego zapoznaje się z technikami ćwiczeń, organizacją i planowaniem zajęć, ale także przyswaja podstawowe zagadnienia z zakresu fizjologii i anatomii. Co więcej takie szkolenia, obejmują również dział suplementacji i dietetyki.